Nincs engedélyezve a javascript.
Számmisztika

Számmisztika

Szülő-gyerek kapcsolatok a számok tükrében

„A gyermekeket tiszteletben kell fogadni, Szeretetben kell nevelni, És szabadságban kell elbocsátni." R.Steiner Szülők és gyerekek - talán a legszorosabb emberi kapcsolat, ami egy életen át elkísér minket.
Megjelenés:
2020.
Oldalszám:
312
Kötésmód:
puhatáblás
ISBN:
9789632914367
Kiadói kód:
187615
Készleten, szállítás:
1-2 munkanap
Eredeti ár:
3 490 Ft
Akciós ár:
2 094 Ft

Árakkal kapcsolatos információk:

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár

Online ár: az internetes rendelésekre érvényes ár

Bevezető ár: a megjelenéshez kapcsolódó, előrendelőknek járó kedvezményes ár

Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb ára ezen a weboldalon

Leírás
„A gyermekeket tiszteletben kell fogadni, Szeretetben kell nevelni, És szabadságban kell elbocsátni." R.Steiner

Szülők és gyerekek - talán a legszorosabb emberi kapcsolat, ami egy életen át elkísér minket. A harmónia megteremtéséhez fontos, hogy megértsük, hogy személyes konfliktusaink megoldásában nem az segít, ha megváltoztatjuk, hanem ha megértjük hozzátartozóinkat és nem utolsó sorban önmagunkat. Ehhez nyújt kiváló segítséget a számmisztika elismert szakértője, Székelyhidi Ágnes.

Legújabb könyvében 11 típusú gyereket (azon belül 3 korcsoportot és fiú-lány felbontást), majd 11 típusú szülőt (külön apát és anyát) különböztetünk meg. Azért 11 típusról esik szó, mert a születési dátumban most csak a nap számát vesszük figyelembe, ez mutatja ugyanis a személyiség lényegét. Újdonság a szimpátiára utaló testvérszámok és az ellentéteket kifejező ellenpólusok fogalma. A gyerek jellemének megfejtését segíti az adott szám mesefigurája, illetve az adott karakterre jellemző szeretetnyelv leírása. Ez utóbbi különösen fontos, hiszen ha szeretetünket hangsúlyosan a neki leginkább megfelelő módon fejezzük ki, akkor gyermekünk érzelmileg biztonságban fogja érezni magát.

A könyv első részében a gyerekek, második részében pedig a szülők szempontjából vizsgálja a szülő-gyerek kapcsolatot, így a megfelelő számot fellapozva mindkét „szerepünkről" elemzését megismerhetjük. Ha a gyermekünkről olvasunk, egyfajta használati útmutatót kapunk ahhoz, hogyan tudjuk segíteni őt, miben igényli a legtöbb támogatást és hol vannak nevelésének kritikus pontjai. A szüleinkre vonatkozó részt is érdemes fellapozni, illetve a saját számunkat gyerekként. Tanulságos lehet visszamenőleg is ráébredni konfliktusforrásokra, és akár még a feszültségek kezelésére is lehet esély, hiszen ahogy Erich Kästner mondta, „Sosincs késő egy boldog gyermekkorhoz!"