"Nincs rossz tanuló, csak rosszul tanuló.
Nincs rossz diák, csak aki nem élvezi a tanulást. Minden gyerek megérdemli a lehetőséget, hogy sikeres felnőtté válhasson!" (Lantos Mihály)
Lantos Mihály rövid bemutatása
Lantos Mihály soha nem volt jó tanuló, szerinte az iskolarendszer az iskola és a tanulás utálatára nevelte, csak úgy, mint napjaink diákjait. Véleménye szerint a magolás a lehető legrosszabb módja a tanulásnak, hiszen ezzel nem az életnek tanul az ember, hanem az iskolának, amellyel egyfajta kötelezettséget teljesít úgy, hogy a szerzett tudás hamar elillan. Lantos Mihály akkor szembesült igazán ezzel a problémával, mikor harmincéves korában új álláslehetőség kínálkozott számára, amelyhez egy második diploma megszerzése volt a követelmény.
Beiratkozott az ELTE pedagógia szakra, azonban fogalma sem volt arról, hogyan fogja átvészelni a vizsgaidőszakot. Különböző tanfolyamokra járás és kutatás után megtalálta a villámolvasás módszerét, amely kiváló eszköznek minősült képességeinek kiaknázása érdekében. A pedagógia szak mellett beiratkozott a Debreceni Egyetem filozófia szakra is, majd egyetemi oktatóként küldetésének tekintette a hozzá hasonlóan jó képességű, de tanulási nehézségekkel küzdő fiatalok segítését.
Lantos Mihály könyvek
Lantos Mihály ismert kötetei közé tartozik a Villámolvasás a gyakorlatban című könyve, amely 2013-ban jelent meg. Könyvében lépésről lépésre bemutatja a villámolvasás technikáját, amelyhez saját kiegészítéseket, javaslatokat is megfogalmaz a magyar diákokra szabva. A villámolvasás módszerét különböző, általa tartott tanfolyamokon is el lehet sajátítani, ahol a saját, kibővített rendszerét oktatja.
Módszere segítségével egy vaskosabb könyv megtanulása, rövid időn belül való elolvasása nem jelenthet akadályt. A villámolvasás hozzájárul ahhoz, hogy a megszerzett tudás maradandóbb legyen, könnyebben menjen a nyelvtanulás, illetve magasabb megértési szintet érhessünk el.
Lépéselőny - Tanulj meg tanulni című könyvében megtanítja,...